KONST / Oljemålningar / Oljemålning 11732047
nr 1173 2047
Ehrnfried Wahlqvist
(1815-1895), Sverige
Oljemålning, Vy från Beckholmskanalen mot Stockholms Slott, Monogramsignerad E W 1883. Olja på duk, 48x73 cm
Ehrnfried Wahlqvist, svensk bildkonstnär född 1815, död 1895.
måndag 2 april 2018
kl 19:57:28
Ehrnfried Wahlqvist
Läs mer om Ehrnfried Wahlqvist